TÜBMOB 22. OLAGAN GENEL KURULUNDAN NOTLAR VE SEÇ?M SONUÇLARI

Eklenme : 18.10.2016 12:22 | Güncelleme : | 16330  Okunma


Değerli Muhasebe Bilenler Topluluğu Okurları, Saygıdeğer Meslektaşlar;Geçtiğimiz Hafta Üst Birliğimiz olan Türmob’un 22. Olağan Genel Kurulu Sn. Maliye Bakanı Naci AĞBAL’ın ve 1627 Türmob Delegesinden 1597 sinin katılımıyla gerçekleşti.

Genel Kurulun ilk Günü Açılış Konuşmaları 3 Büyük Grubun Başkan Adaylarının, Bağımsız Adayların, Oda Yöneticileri ve Meslektaşlarımızın konuşmaları ile geçti.

Bu konuşmalar içerisinde bazı Delegelerimiz Mesleğin tüm sorunlarına vaktin el verdiği kadar kısa kısa değindi bazı delegelerimiz sadece ülke siyasetinden bahsederek konuşmasını bitirdi, an geldi yoğun tartışmalar oldu, an geldi uykular geldi ama acısı tatlısıyla bir Genel Kurulu daha geride bıraktık.

Beni mutlu eden bir konu ise Genel Kurul salonuna saat 09.00 civarları gittiğimde harika bir kare ile karşılaştım 2.000 kişilik salon hınca hınç dolu idi ve Delegelerin %90 – 95 i Delegeler için ayrılan yerde yerlerini almışlardı. Daha güzeli dönem dönem küçük azalmalar gösterse de saat 21.00 a yanlış duymadınız 21.00 a kadar o salon bir an olsun boş kalmadı.

Videoları sosyal medyada yüzbinlerce kişi tarafından izlendiği için merak ettiğiniz konuya değinmeden geçmek de olmaz ki zaten birçoğunuz duydunuz bende yazımda Genel Kurulun En Hararetli anlarına yer vererek konuyu Tarafsız bir şekilde sizlere aktarayım. Sistemde Cep Telefonum var yanlış bir şey yazdıysam üstat rahatlıkla arayabilir…
Konuyu haber yapan ve üzüldüğüm konu şudur ki : Türkiye’nin En Büyük S.M.M.M. Odası olan İSMMMO’nun 26 Yıllık Başkanlığını yapmış biri olan üstadımız Sn. Yahya ARIKAN’ın Türmob serüvenindeki ilk icraatını Denetleme Kurulunda S.M.M.M. olmasın ÖNERGESİ vermiş olmasıydı.
Şuan 3 Listede de 1. Sıra çıktı yani Yönetim Kurulunda 5/4 ü tartışırken Denetleme Kurulu 3/3 olacaktı ÖNERGENİN verilmesinden sonra Salondaki 1500 ü S.M.M.M. olan Delegeler için önce anlamsız sonra da salondan ciddi bir tepki gelmesi üzerine anlam veremediğim şu gelişmeler yaşandı.


Divan Başkanımız Sn. Mustafa ÖZYÜREK bu önergeyi imzalayanları da belirterek okudu  (Birkaç konu dışında ki bence çok önemli konulardı o konular bir yana dursun Genel durumu toparlayan güzel bir oturum yönetti hatta donem donem yıpratıldı ama sakinliğini korudu kendisine emeklerinden dolayı da Teşekkür ediyorum) Önergeyi veren Sn. Yahya ARIKAN’ın ismini de okumasına rağmen salonda sadece 30-50 kişi arası kabul edilsin diye el kaldırınca talihsizlik olarak gördüğüm Divan Başkanının “sanırım anlaşılmadı” diyerek bence salondaki delegelerin zekasıyla dalga geçmesi ve oylanmış olan ve delegelerden “Red” alan bir konuyu anlatmak için tekrar sahneye çağırması üzerine büyük bir talihsizlik oldu. Bunun üzerine Kürsüye çıkan Sn. Yahya ARIKAN gelen tepkiler üzerine zaten “red” almış önergeyi geri çektim diyerek kürsüden inmek durumunda kaldı ama olan olmuştu 1597 de 1539 u S.M.M.M. olan bir salona Denetleme Kurulunda S.M.M.M. olmasın önergesi artık verilmişti ve bu hiçbir zaman unutulmayacaktı. Denetleme Kurulu Listesinde olanlara baktım 2 S.M.M.M. vardı Biri S.M.M.M. Ali YENİDOĞAN (Yarın Kura çekilerek durumu belli olacak) diğeri S.M.M.M. Nevzat AKKAYA (Denetleme Kuruluna Girdi) …
Seçim Sonuçlarını ve dağılımları aşağıda görebilirsiniz Seçim Sonuçları açıklandıktan sonra da Grup Baskan adaylarının bir fotoğrafı çekildi aşağıda görebilirsiniz. (Oradaki eli soranlar oluyor o da Sn. Yahya ARIKAN’ın Eli   )

Özetle Sevgili okurlar Ben diyorum ki;

Gelin Bu Fotoğraf Mesleki konuların çözümü noktasında birlikteliğin, Meslektaşı ötekileştirmemenin, Mesleğimizdeki sorunlara el ele verip çözmek için birlikteliğimizin teminatı olsun. 
Türmob umuz, Sendikamız, Odalarımız, Derneklerimiz, Meslektaşlarımız el ele verelim ve bu mesleği hep birlikte daha ileriye taşıyalım. 
Türmob Türmob luğunu yapsın meslektaş olarak bizler de arkanızda duralım ve bu mesleği layık olduğu yerlere taşıyalım. 
Sizler Hazırsanız Biz Meslektaşlar olarak hazırız...
Seçim Sonuçları :
Katılan Delege Sayısı : 1597

Yonetim Kurulu (9 UYE) (Alınan Oy Sıralamasına Göre)
Cagdas Demokrat Muhasebeciler Grubu : 5 (Cemal YÜKSELEN)
Turkiye Muhasebeciler Grubu:2 (Masum Türker)
Meslekte Birlik Grubu : 2 (Eray Mercan )

Disiplin Kurulu (5 ÜYE)
Cagdas Demokrat Muhasebeciler Grubu : 3
Meslekte Birlik Grubu : 1
Turkiye Muhasebeciler Grubu: 1
Denetleme Kurulu (3 ÜYE)
Cagdas Demokrat Muhasebeciler Grubu : 1
Meslekte Birlik Grubu : 1
Oylar eşsit oldugu icin Turkiye Muhasebeciler Grubu ve Cagdas Demokrat Muhasebeciler Grubu adaylari arasindan kura cekilerek 1 uye Denetleme Kuruluna secilecek diger uye ilk yedek olacaktır.


S.M.Mali Müşavir
Serkan TAVŞAN


       

Turmob  SMMM  YMM

 
 
 
 
 
e-fatura
 
 
 
 
 
Mali Müsavir e-fatura
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com