KOSGEB faizsiz kredi ödemeleri için Bakan Özlü den fla? aç?klama

Eklenme : 23.12.2016 09:29 | Güncelleme : 15.02.2017 21:02 | 29002  Okunma


KOSGEB faizsiz 50 bin TL kredi için başvurular sona erdi. KOSGEB 50 bin TLye kadar sıfır faizli krediye 200 bini aşkın başvuru yapıldı. Bakan Faruk Özlünün yaptığı açıklamalara göre ödemeler 2017 yılına girmeden yapılacak.


 KOSGEB 50 bin TL ye kadar sıfır faizli kredi başvurularına rekor sayıda talep oldu. Başvuruda bulunan adaylar KOSGEB kredi ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Bakan Faruk Özlü KOSGEB ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu...


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve  Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) 50 bin liralık "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği"ne başvurup programdan  yararlanma hakkını elde edenlere ödemelerin, 2016 yılı bitmeden yapılacağını  bildirdi. 

KOSGEB ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?


Özlü, 50 bin liralık desteğe başvurup, programdan yararlanma hakkını  elde edenlere, ödemelerin 2016 yılı bitmeden yapılacağını ifade etti. Ödemelerin,  Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halk Bank, İş Bankası, Finans Bank, Vakıfbank  ve Yapı Kredi Bankası ile Kredi Garanti Fonu aracılığıyla yapılacağını bildiren  Özlü, şunları kaydetti:

"50 bin liralık Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğini almaya hak  kazananlara, ödemeleri belirtilen bankalar aracılığıyla 2016 bütçesinden  yapılacak. Yani KOBİ lerimiz yıl bitmeden 50 bin liralık desteklerini  alabilecekler. Destek programına başvuramayan ya da başvurup yararlanma hakkını  elde edemeyenler de üzülmesin, 2017 yılı bütçesinden KOBİ lerimize yönelik benzer  bir uygulama yapılacak."

       

 

 

 

Finans  iS_Hayati  Pratik_Bilgiler

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com