Mali Müşavirlerin KOSGEB Desteklerinden Yararlanması ...

Eklenme : 17.12.2016 18:56 | Güncelleme : 13.03.2017 21:39 | 45985  Okunma


Ordu Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanı Bahadır Baş, “KOSGEB teşviklerinden serbest meslek erbabının yani biz mali müşavirlerinde yararlandırılmasını talep ediyoruz.” dedi.AK Parti Altınordu İlçe Başkanı ve Mali Müşavir İbrahim Hekim, yönetim kurulu üyeleri Eyüp Bülür, Necmi Kara, Gülsen Işık ile birlikte Ordu Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odasını ziyaret etti. İbrahim Hekim ve beraberindeki heyeti; Oda Başkanı Bahadır Baş, Oda Disiplin Kurulu Başkanı Murat Başaran Sağra, Oda Denetleme Kurulu Başkanı Tuncay Uzunçakmak ve Oda Sekreteri Ender Sönmez karşıladı.

Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Bahadır Baş, “Sayın Başkanıma zaten bildiği bir konu olan mesleki sorunlarımız ile ilgili bir çalışmayı huzurlarınızda takdim ediyorum. Kendisi meslek mensubu olarak zaten bunları biliyor ama biz oda olarak ziyarete gelen bütün siyasi partilere bu sorunlarımızı yazılı olarak iletiyoruz. Ayrıca Ba-Bs formları ile ilgili Vergi Usul Kanununu taslağının esnafları sıkıntıya sokacağını, onlara önemli yükler getirebileceğini ifade ettik. İşletme Defteri ve Serbest Meslek defteri tutan mükelleflerin Ba-Bs kapsamına alınması ve limitlerin 3.000 TL olarak belirlenmesi bu işletmeleri çok zorlayacaktır. Esnaflar ciddi cezalar ile karşılaşabilir. Ayrıca Meslek Mensupları içinde önemli yeni yükler gelmektedir. Bu cezai müeyyideler yanında esnaflara ekonomik olarak yeni maliyetler çıkartacaktır. Bunun daha makul seviyelere çekilmesini ve bu tür bildirimlerden, bilgi formlarından özel usulsüzlük cezası uygulamasının kaldırılmasını talep ediyoruz.” diye konuştu.


KOSGEB’DEN YARARLANMAK İSTİYORUZ


Başkan Baş açıklamalarının devamında şöyle konuştu; “Bir başka konu ise KOSGEB teşviklerinden serbest meslek erbabının yani biz mali müşavirlerinde yararlandırılmasını talep ediyoruz. Ayrıca KOSGEB müracaatları biz meslek mensuplarının görevi olmayıp, bu konunun teşvikten yararlanacak firmalar ile ilgili odalar ve KOSGEB’in görevi olduğunu düşünüyoruz. KOSGEB’e müracaat eden esnafa, tüccara, işadamına “bu başvuruları muhasebeciniz yapacak” diyerek başınızdan gönderiyorsunuz. Muhasebeci ile esnafı karşı karşıya getiriyorsunuz. Muhasebeci hiçbir kurumun yardımcı elemanı değildir. Kaldı ki KOSGEB internet sitesi mesai saatleri içerisinde hizmet verememektedir.”

       

SMMM  YMM  Turmob

 
 
 
 
 
e-fatura
 
 
 
 
 
Mali Müsavir e-fatura
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com

 
e-fatura