2017 ASGAR? ÜCRET TE ARTI? OLMAYACAK MI?

Eklenme : 12.12.2016 06:20 | Güncelleme : | 6960  Okunma


2017 asgari ücret için ikinci randevuİşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2017 asgari ücret i belirleme görüşmeleri kapsamında yarın ikinci kez toplanacak.

Türk-İş in ev sahipliğindeki toplantıda, Kalkınma Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve Türkiye İstatistik Kurumundan (TÜİK) istenen ekonomik ve sosyal göstergelere ilişkin bilgiler değerlendirilecek.
Yaklaşık 6,5 milyon çalışanı doğrudan ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki ilk toplantının ardından, yarın ikinci toplantısını Türk-İş in ev sahipliğinde gerçekleştirecek.

Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder in başkanlık yapması beklenen komisyonda, Türk-İş heyetine Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, TİSK heyetine ise Yönetim Kurulu Üyesi Metin Demir başkanlık edecek.
Bu toplantıda Kalkınma Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve TÜİK ten istenen ekonomik ve sosyal göstergelere ilişkin veriler değerlendirilecek.
Ayrıca Çalışma Genel Müdürlüğü yetkilileri, SGK dan gelen prime esas kazancın sigortalı sayısına dağılımını gösteren rakamı, komisyonla paylaşacak.

İLK TOPLANTIDA NE OLMUŞTU?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu gelecek yıl geçerli olacak asgari ücret kapsamında ilk toplantısını, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde ve Bakan Mehmet Müezzinoğlu başkanlığında geçen salı günü yapmıştı.
Müezzinoğlu toplantıda, "Geçici mutluluklar kalıcı huzura dönüşmeyebilir." ifadesini kullanarak, taraflardan gerçekçi taleplerde bulunmalarını istemişti.
Türk-İş heyetine başkanlık eden Irgat "Yeni yılda net bin 600 lira talep ediyoruz." derken, TİSK heyetine başkanlık yapan Demir, geçen seneki yüksek artış nedeniyle yeni yılda zamma sıcak bakmadıklarını dile getirmişti.

       

Asgari_ucret  Asgari_Gecim_indirimi  Pratik_Bilgiler

 
 
 
 
 
e-fatura
 
 
 
 
 
Mali Müsavir e-fatura
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com

 
e-fatura