50.000 TL FAİZSİZ KREDİ başvuruları başlıyor.

Eklenme : 12.12.2016 09:44 | Güncelleme : 04.04.2017 14:17 | 70614  Okunma


BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığı ile KOBİlere verecekleri 50 bin lira faizsiz kredi başvurularının pazartesi günü başlayacağını belirterek, "Bundan 15 bin KOBİnin istifade edeceğini tahmin ediyoruz." dedi.Bakan Özlü, Düzce de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) tarafından düzenlenen Başkanlar Kurulu toplantısına katıldı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, esnaf ve iş adamlarının katıldığı toplantıda konuşan Bakan Özlü, hükümet olarak ekonomik hayatın temel direkleri olan esnaf sanatkarların her zaman yanında olduklarını söyledi. Ülke ekonomisindeki gelişme ve iyileşmeleri esnafa yansıtacaklarını ifade eden Bakan Özlü, şöyle konuştu:

"Son dönemde ekonomik olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu sıkıntılar çoğunlukla küresel ekonomideki değişkenlik ve zorluklardan kaynaklanıyor. Biz hükümet olarak bu dönemin geçici olduğunu düşünüyoruz. Bu sürecin Türkiye yi çok fazla etkilemeyeceğine inanıyoruz. Bunu söylerken iki şeye dayanıyoruz. Bunlardan birincisi, ekonominin özellikle bütçenin devlet ve hükümet bütçesinin sağlam olmasıdır. İkincisi, milletimize güveniyoruz. Cumhurbaşkanımız bir çağrıda bulundu herkes dövizini bozdurdu. Esnaflarımız da kampanyalar başlattı."

HEDEF 15 BİN KOBİ

Bakan Özlü, KOSGEB aracılığı ile KOBİ lere 50 bin liralık kredi başvurularının 19Aralık 2016 pazartesi günü başlayacağını söyledi. Kredi hakkında bilgiler veren Bakan Özlü, "İlk 12 ayı ödemesiz olacak. Kalan sonra ki dönemde 36 ayda ödeme olacak. Faizsiz olacak. Bunun faizsiz bakanlığımız karşılayacak. 3 aylık eşit taksitlerle bu ödemeler yapılacak. Bunu pazartesi günü başlatacağız. Bundan 15 bin KOBİ nin istifade edeceğini tahmin ediyoruz. Benim sorumluluk alanıma giren bakanlığın bu tür bir katkısı olacak" dedi.

       

Ekonomi  Sirketler  iS_Hayati

 
 
 
 
 
e-fatura
 
 
 
 
 
Mali Müsavir e-fatura
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com

 
e-fatura