Asgari ücret artacak !Eklenme : 08.12.2016 06:23 | Güncelleme : | 1265  Okunma

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2017 asgari ücret pazarlıkları ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yaptı. .


 Taşeron işçilere yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Müezzinoğlu, "Arzu ederiz ki talep edilen şekilde sonuçlandırabilelim" dedi. Çalışanların standardını yükseltebilecek adımlardan birinin de 2017 asgari ücret olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, "Ümit ederim ki bu anlamda hem istihdamı koruyacak hem çalışanımızın hak ve hukukunu iyileştirecek bir sonuca iki-üç hafta sonra ulaşacağız. Yapabileceğimizin azamisini yapma gayreti içerisinde olacağız" diye konuştu.


YÜZDE 80 TAZMİNAT ALAMIYOR
Kıdem tazminatından yararlanan çalışan oranının yüzde 20 leri geçmediğini belirten Müezzinoğlu, "Yüzde 80 in ciddi bir mağduriyeti var. Güvencenin ve hakkaniyetin merkeze alındığı sürdürülebilir ve geliştirilebilir bir sistemi hep beraber getirmemiz lazım" dedi..
 

           


 

 

 


 

 


 

 

   ILETISIM  /  KÜNYE  /  SITENE EKLE

 

Ekonomi  /   Finans  /   Sirketler  /   Sehirler  /   Staj  /   Sosyal Güvenlik  /   Pratik Bilgiler  /   Muhasebe  /   Denetim  /   Mevzuat  /   Haber  /   Is Hayati  /   Egitim - Ögretim  /   Vergi  /   SGK  /   Emeklilik  /   Asgari Ücret  /   Asgari Geçim Indirimi  /   Torba Yasa  /   Türmob  /   SMMM  /   Sektörler  /   Soru - Cevap  /   YMM  /   Maliye  /   Resmi Gazete  /   Beyannameler  /   Seminerler  /   Kurslar  /   Yazarlar  /   Is Ilanlari  /   e-fatura  /   e-defter  /   6736 Sayili Yeniden Yapilandirma Kanunu  /   e-tebligat  /   6736 Vergi ve SGK Affi

 
e-fatura