Türkiye'nin Muhasebe Portalı

Staj yapana maaş ödemesi yapılacak.

 Eklenme:03.12.2016 08:20 Güncelleme:

Çırakların yanı sıra staj yapan mesleki ve teknik okul öğrencilerine de artık maaş ödemesi yapılacak.

Eğitim alanını düzenleyen tasarı, TBMM Genel Kurulu nda kabul edilerek yasalaştı. Düzenlemeye göre; aday çırak ve çırakların yanı sıra staj yapan mesleki ve teknik okul öğrencilerine de işletmeler tarafından ücret ödenecek. Bu kişilere, 20 ve daha fazla personel çalıştıran işyerlerinde asgari ücretin net tutarının yüzde 30 undan, 20 den az personel çalıştıran işyerlerinde yüzde 15 inden, aday çırak ve çırağa yaşına uygun asgari ücretin yüzde 30 undan aşağı ücret verilemeyecek. Aday çırak ve çıraklar ile mesleki eğitim ve tamamlayıcı eğitim gören öğrencilerin sigorta primleri asgari ücretin yüzde 50 si üzerinden, üniversitelerin bütçesine konulan ödenekten karşılanacak.

Çırak olarak mesleki eğitim gören öğrencilere, asgari ücretin yüzde 30 undan az ödeme yapılmayacak. Öğrencilere ödenebilecek en az ücretin; 20 den az personel çalıştıran işletmeler için 3 te 2 si, 20 ve üzerinde personel çalıştıran işletmeler için 3 te 1 i devlet katkısı olarak ödenecek..


 ,  ,  ,   

Muhasebe Web' i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

 

 

 

 

Staj yapana maaş ödemesi yapılacak.

 


 

 


 


 

 

 

 

 

 

 


   ILETISIM  /  KÜNYE  /  SITENE EKLE

 

Ekonomi  /   Finans  /   Sirketler  /   Sehirler  /   Staj  /   Sosyal Güvenlik  /   Pratik Bilgiler  /   Muhasebe  /   Denetim  /   Mevzuat  /   Haber  /   Is Hayati  /   Egitim - Ögretim  /   Vergi  /   SGK  /   Emeklilik  /   Asgari Ücret  /   Asgari Geçim Indirimi  /   Torba Yasa  /   Türmob  /   SMMM  /   Sektörler  /   Soru - Cevap  /   YMM  /   Maliye  /   Resmi Gazete  /   Beyannameler  /   Seminerler  /   Kurslar  /   Yazarlar  /   İş İlanları  /   e-fatura  /   e-defter  /   6736 Sayılı Yeniden Yapılandırma Kanunu  /   e-tebligat  /   6736 Vergi ve SGK Affı  /   2016 Pratik Bilgiler  /